Кінотуризм і свобода в жанрі анімації | Ірина Цілик
Чи можливий кінотуризм в Україні? Який додатковий вимір свободи пропонує анімаційний жанр? Про це і не тільки Юрій Самусенко поспілкувався з кінорежисеркою, лауреаткою Шевченківської премії Іриною Цілик
--------
41:50
Кіровоградщина: трамваї, мелодрами і документи часу
Кінокритик Юрій Самусенко розповідає, як Кропивницький грає сам себе — і в серіалах, і в архівах. У цьому епізоді згадаємо:Телемелодраму «У минулого в боргу» з архітектурою для будь-якої епохи;«Кіровоград наш!» — хроніку визволення і те, що лишилося за кадром.
--------
4:03
Сумщина: край тисячі тіней і кіно для сміливих
Кінокритик Юрій Самусенко розповідає, як прикордоння стає простором глибини без зайвих прикрас. У цьому епізоді згадаємо:Подорож у пострадянське ніде в «Щасті моєму» Сергія Лозниці;Битву за Конотоп і козацький наратив у фільмі «Іменем Виговського»;Слобожанський автопортрет у YouTube-проєкті «Хащі».
--------
4:46
Рівненщина: форт, базальт і козацький фентезі-світ
Кінокритик Юрій Самусенко розповідає, як область, що не часто потрапляє в об’єктив, дарує українському кіно легендарні локації. У цьому епізоді згадаємо:Тараканівський форт і сакральне завершення «Поводиря»;«Джура Королевич» — пригоди, меч і карпатські лабіринти.
--------
3:56
Хмельниччина: лицарі, козаки і панські маєтки
Кінокритик Юрій Самусенко розповідає, як Поділля стало кіноареною для костюмованих пригод, і чому Кам’янець — не лише фортеця, а й сцена. У цьому епізоді згадаємо:Середньовічну Англію з мурів Кам’янця у «Баладі про Айвенго»;Руїну, політику і честь у «Чорній раді»;Маліївці як тло для панських інтриг у «Кріпосній».
Досліджуємо українські регіони через об'єктив камери. Кінокритик Юрій Самусенко розповідає, як різні куточки України ставали живими декораціями для кіно. Запрошуємо вас до цих подорожей разом з Радіо Культура місцями, де магія фільмів народжується серед незабутніх українських пейзажів. Від запилених шляхів Донбасу до затуманених вершин Карпат.