Ideą podcastu religioznawczego jest omawiane fascynujących zjawisk religijnych w możliwie najbardziej obiektywny sposób. W Internecie jest pełno mediów albo zaa...
Pomóżmy chojnickiemu Týrowi!https://wolniodraka.pl/donations/damian-baszynski/Autorem Podcastu Religioznawczego jest Mikołaj Kołyszko.Tłumaczenia Eddy oparto na tłumaczeniu Jacka Godka (e-sagi.pl).W odcinku wykorzystano m.in. utwór "Bass Recorder Meditation" autorstwa Daniela Heikalo–m (https://freemusicarchive.org/music/Daniel_Heikalo/Classwar_Karaoke_-_0034_Survey/18_Bass_Recorder_Meditation ; na licencji CC 3.0).
--------
9:24
Lanz von Liebenfels, czyli jak to Adam plugawił zwierzęta, a krzyż Jezusa... posłuchajcie sami
Jak bardzo byli odklejeni ludzie, którzy wywołali społeczną lawinę zwieńczoną marszem nazistów po władzę? Oj BARDZO! W tym odcinku poznamy jednego z nich – heretyckiego cysterskiego mnicha bredzącego o sodomickich małpach, obrażającego biblijnego Adama, a to co mówił o ukrytym przesłaniu Ewangelii i o Jezusie… No, będzie srogo.Odcinek został przygotowany na bazie materiałów z POTĘŻNEGO reportażu audio (16 odcinków, ponad 22 godziny całość) przygotowanego we współpracy z EmpikGO. Tytuł reportażu: "Dzieje foliarstwa. Gość:dr Mateusz MaleszkaLektorzy:Mikołaj Kołyszko, Michał ŚlużyńskiWspierajcie nas na Patronite: https://patronite.pl/podcast-religioznawczyW odcinku wykorzystano m.in. utwór "Bass Recorder Meditation" autorstwa Daniela Heikalo–m (https://freemusicarchive.org/music/Daniel_Heikalo/Classwar_Karaoke_-_0034_Survey/18_Bass_Recorder_Meditation ; na licencji CC 3.0).
--------
37:58
Związek Rodzimowierców Polskich RÓD – ekskluzywny wywiad z Rzecznikiem
Pod koniec stycznia tego roku wpisano do rejestru kościołów i związków wyznaniowych MSWiA nową grupę religijną. Jest nią Związek Wyznaniowych Rodzimowierców Polskich RÓD, który o wpis starał się AŻ 5 lat. Tyle czasu, choć w religijny charakter tej aktywnej od 2017 r. grupy zasadniczo znani mi religioznawcy zajmujący się rodzimowierstwem nie wątpili.Co szczególnie miłe sam jego Rzecznik, członek starszyzny i oczywiście żerca (czyli kapłan prastarych słowiańskich bogów), Dawid Zbigniew Walkowiak, osobiście do nas napisał, oferując chęć udzielenia wszelkich informacji na temat swojej grupy religijnej, które mogłyby nas zainteresować. Z okazji skorzystaliśmy, zaprosiliśmy Rzecznika do naszego podcastu i w imieniu naszych słuchaczy został on zasypany pytaniami. Rozmawiało nam się wyśmienicie. A zresztą, posłuchajcie sami.Wspierajcie nas na Patronite: https://patronite.pl/podcast-religioznawczyW nagraniu wykorzystano utwór "Bass Recorder Meditation" autorstwa Daniela Heikalo–m (https://freemusicarchive.org/music/Daniel_Heikalo/Classwar_Karaoke_-_0034_Survey/18_Bass_Recorder_Meditation ; na licencji CC 3.0).Autorem Podcastu Religioznawczego jest Mikołaj Kołyszko.
--------
1:38:19
Satanizm a zabójstwa rytualne
Dziś wjeżdżamy z bardzo mocnym i ciężkim tematem. Jeśli będzie Wam mało, koniecznie obczajcie: "Diabły z Bassa Modenese" 👉 https://bit.ly/42JCT1I (link do książki).Odcinek powstał we współpracy z Wydawnictwem Otwarte.W nagraniu wykorzystano utwór "Bass Recorder Meditation" autorstwa Daniela Heikalo–m (https://freemusicarchive.org/music/Daniel_Heikalo/Classwar_Karaoke_-_0034_Survey/18_Bass_Recorder_Meditation ; na licencji CC 3.0).
--------
1:05:12
Wilkołaki, które istniały naprawdę...
Wilkołaki istniały naprawdę. I były znacznie bardziej przerażające niż te z horrorów.Podcast Religioznawczy można wspierać przez konto na Patronite: https://patronite.pl/podcast-religioznawczyŚledźcie mnie również na FB, IG, Spotify i TikToku!Podcast Religioznawczy prowadzi Mikołaj Kołyszko.W nagraniu wykorzystano utwór muzyczny "Continuüm", którego autorem jest Alfred_Grupstra (na licencji Pixabay). Wykorzystano również utwór "Bass Recorder Meditation" autorstwa Daniela Heikalo–m (https://freemusicarchive.org/music/Daniel_Heikalo/Classwar_Karaoke_-_0034_Survey/18_Bass_Recorder_Meditation ; na licencji CC 3.0)
Ideą podcastu religioznawczego jest omawiane fascynujących zjawisk religijnych w możliwie najbardziej obiektywny sposób. W Internecie jest pełno mediów albo zaangażowanych religijnie, albo "ateistycznych" (de facto antyteistystycznych), które decydują mówić się o różnych obliczach wiary. Niestety jednym i drugim zbyt często zdarza się naginać fakty tak, by pasowały do ich wizji świata. Brakuje medium, które by prezentowałoby zjawiska religijne szczegółowo, ale i bezstronnie, z naukowego punktu widzenia, z szacunkiem do wyznawców, ale i nie unikając niewygodnych tematów. Ten podcast ma zapełnić tę lukę.