Partner im RedaktionsNetzwerk Deutschland
Radio Logo
De stream van het station begint in null second(en).
Luister naar RAP KONTENER in de app
Luister naar RAP KONTENER in de app
(171.489)
Favorieten opslaan
Wekker
Slaaptimer
Favorieten opslaan
Wekker
Slaaptimer
HomePodcastsMuziek
RAP KONTENER

RAP KONTENER

Podcast RAP KONTENER
Podcast RAP KONTENER

RAP KONTENER

Rap Kontener
toevoegen
Cykl video podcastów o polskim hip-hopie. W rozmowach nie zabraknie spraw światopoglądowych i bieżących zagadnień społecznych i kulturowych. Każdy odcinek to ro... Meer
Cykl video podcastów o polskim hip-hopie. W rozmowach nie zabraknie spraw światopoglądowych i bieżących zagadnień społecznych i kulturowych. Każdy odcinek to ro... Meer

Beschikbare afleveringen

5 van 30
 • CZERWIN | RAP KONTENER odcinek #29
  Czerwin zaczynał ze składem Gocławska Opcja, potem współtworzył TWM (To Właśnie My) i przy produkcji pierwszego klipu w 2009 zaprosili spora ekipę znajomych pojawiła się tam też reprezentacja składu RPK z Bielan i tak zawiązała się przyjaźń i zaczęła się poszerzać ekipa CS. Obecnie Czerwin jest menadżerem grupy, realizuje nagrania w studio oraz ogarnia wszystkie muzyczne sprawy Ciemnej Strefy. Ma też stały kontakt z Bonusem, który odbywa 5,5 roku wyroku. W środowisku twierdzi się, że został skazany za pomówienia, a prokurator oskarżał opierając się też o teksty rapera co jest totalnym absurdem. Wielu raperów stanęło w obronie Bonusa przyłączając się do akcji #muremzabonusem, a Białas nagrał nawet płytę z różnymi gościnkami, z której dochód wsparł rodzinę osadzonego rapera. Czerwin obecnie kończy produkcję płyty „Uwolnić Bonusa” na której możecie spodziewać się niespodziewanych featuringów. W pierwszym singlu usłyszeliśmy Dobrego Dzieciaka – syna Bonusa, którego będzie więcej na tej płycie, ale nic więcej nie zdradzamy. O tym przedsięwzięciu, obecnym składzie Ciemnej Strefy, kontakcie z Rogalem DDL i wielu innych rozkminkach dowiecie się oglądając najnowszy Rap Kontener. Elo Bonus wracaj szybciutko, elo Ciemna Strefa, elo Czerwin!
  6-6-2023
  1:02:12
 • WŁODI I RAP KONTENER odcinek #28
  Jeden z twórców legendarnego składu Molesta Ewenement, z warszawskiej Służeźni – Włodi przyszedł porozmawiać z CNE na kilka dni po wydaniu swojej solówki HH Ultras. Klasycznie została zachowana chronologia, więc rozmowa zaczyna się od czasów deskorolki muzyki hardcorowej, imprez DJ Volta i pierwszego koncertu w Hybrydach, potem czasy Molesty i wielkiego rozkwitu warszawskiego ulicznego rapu w stylu NY zanurzonego w gęstym dymie. Włodi spod półprzymkniętych powiek zawsze przyglądał się bacznie temu co dzieje się w kraju i stał w kontrze do władzy, zakazów, nakazów i tego jak chcą sterować nami – jego postawę mogliśmy już usłyszeć na płycie Ewenement w kawałku „System”, potem wraz z projektem Parias proroczo przewidział pewne zjawiska, które teraz mają miejsce. Oprócz tak poważnych tematów, pojawi się też oczywiście muzyka – inspiracje ze świata, jak Włodi ocenia nowe pokolenie i czy to jest przypał? Nie zabraknie też ankiety „1 z 2”,która jeszcze bardziej pozwoli Wam poznać jednego z absolutnych pionierów ulicznego rapu w Polsce. Gotowi na zażycie trochę szczerej gadki z WWA? Zapraszamy na Kontener 28!
  30-5-2023
  1:04:40
 • POPKILLERY 2023 | RAP KONTENER EXTRA
  Specjalny odcinek RAP KONTENERA z rozdania nagród Popkillery 2023.
  26-4-2023
  31:11
 • OŚKA I RAP KONTENER odcinek #27
  OŚKA ztj. DJ 100 KARATÓW ztj. OSIOŁ to kolejna legendarna postać polskiej sceny hiphopowej z długą historią i niesamowitym warsztatem, który zaprezentuje na swojej bitmaszynie. Zaczynał jako raper i producent z Wilanowa w składzie OMP, z którym zaczął tworzyć pozytywny rap w kontrze do dominującego w Warszawie w latach 90-tych – stylu ulicznego. Tytus tworzył wtedy Asfalt Records i nawiązał współpracę z chłopakami i tak wydano pierwszą płytę składu. Ośka przywołał  tamte czasy trochę w oparciu o stare wywiady z gazet znajdujących się na rapkontenerowym stole. CNE wraz z nim przeszedł przez rozdziały takie jak: nagrywanie wokali dla DJ 600V, tworzenie swoich Kompilacji z różnymi raperami, współpraca z Onarem i RRX, a potem dużą wytwórnią. Ważnym wątkiem są inspiracje producenta pochodzące z USA, a konkretnie „cykacze” i syntetyczne brzmienia, dzięki którym powstał projekt Hardkorowa Komercja i single takie jak „Platynowe Sombrero” czy „Bezele Kochana”. Czym jeszcze pasjonuje się Ośka i skąd u niego militarna zajawka? Gdzie teraz najlepiej tworzy mu się bity i z kim teraz nagrywa? To wszystko zostanie ujawnione w 27 odcinku Rap Kontenera. Sprawdzajcie Ośkę przez S jak dolar!
  11-4-2023
  1:17:51
 • SOBOTA I RAP KONTENER odcinek #26
  Uquad Squad, SNUZ, Spóldzielnia, Trzech Króli – to tylko część projektów, które łączy jeden szczeciński raper, czyli Sobota. Na przestrzeni 25 lat nagrał wiele mixtape’ów i płyt, dograł mnóstwo gościnek, miał romans z aktorstwem oraz brał udział we freak fightach. Szczera rozmowa zahacza o wszystkie te działania. Czy Sobota żałuje którejś współprac, a które najbardziej docenia? Co podzieliło go z Winim, z kim teraz nagrywa? Skąd wzięła się „Essa” i kto ją wymyślił? Jak pracowała się na planie z Patrykiem Vegą? Jakie przejścia miała jego rodzina i on sam po domniemanych zeznaniach potwierdzających małego świadka koronnego? Czy potrzebna była prywatna ochrona? Przed tym spotkaniem pytania wręcz wysypywały się z Kontenera i ciągle rodziły się nowe, dlatego potrzeba było prawie 2 godzin aby wszystko przybliżyć i wyjaśnić Wam. Na spokojnie ale bardzo prawdziwie Sobota opowiada o swoich wzlotach i upadkach, o sukcesach i mrocznych momentach w swojej karierze, oraz o tym gdzie znajduje się w obecnie w swoim życiu warz z rodziną oraz psami, które tym razem pilnowały porządku w Rap Kontenerze. Sprawdźcie jak rodził się rap w Szczecinie, jak powstawały hity ponad 10 lat temu na YT i czy cały hejt, który się potem wylał na S.O.B. miał rację bytu. ESSA!
  28-3-2023
  1:51:03

Meer Muziek podcasts

Over RAP KONTENER

Cykl video podcastów o polskim hip-hopie. W rozmowach nie zabraknie spraw światopoglądowych i bieżących zagadnień społecznych i kulturowych. Każdy odcinek to rozmowa ze znaną postacią związaną z polskim środowiskiem rapowym. Zagoszczą zarówno przedstawiciele starego jak i nowego pokolenia. Przez pryzmat wspomnień i ogromnej wiedzy o tym środowisku, a także śledząc na bieżąco ogromną popularność polskiego rapu, prowadzący Tomek Kleyff znany jako CNE czyli Człowiek Nowej Ery - i jego goście, będą rozmawiać o wszelkich nawiązaniach do kultury hip-hopowej i 3 dekadach jej polskiej historii.
Podcast website

Luister naar RAP KONTENER, doni`sPodcast en vele andere stations van over de hele wereld met de radio.net-app

RAP KONTENER

RAP KONTENER

Download nu gratis en luister gemakkelijk naar radio.

Google Play StoreApp Store