Paweł Książek - w esporcie istotna jest autentyczność
Jak wygląda rzeczywistość gracza esportowego w Polsce? Jak działają centra treningowe? Jak wygląda dzień zawodnika? O tym - Paweł Książek - dziennikarz, menadżer, a ostatnio współwłaściciel centrum treningowego biossphere. Rozmowa o esporcie, dziennikarstwie espoertowym oraz o tym czy ta forma rozrywki nie złapała w ostatnim czasie zadyszki. Paweł podzielił się swoimi doświadczeniami zdobytymi w profesjonalnej telewizji, a także opowiedział o swoim nowym podcaście.
--------
54:11
--------
54:11
Rafał Szrajber - tworzenie gier to praca zespołowa
Doktor hab. Rafał Szrajber, profesor uczelni Politechnika Łódzka oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Chęć tworzenia gier przez młodych ludzi, łódzkie synagogi, podziemne miasto, a także 17. edycja konkursu "Zespołowe tworzenie gier komputerowych" na Politechnice Łódzkiej - to przedmioty zainteresowań gościa Trójki.
--------
50:02
--------
50:02
Łukasz Juszczyk - złoto i ropa, czyli co inspirowało twórców "Frostpunk 2"
Łukasz Juszczyk swoją kreatywną drogę zaczynał od graffiti - doświadczenia, które do dziś wpływa na jego styl wizualny i zamiłowanie do typografii (często objawiające się spontanicznymi bazgrołami podczas długich spotkań). Współzałożył niezależne studio Crunching Koalas, znane z logicznej gry "MouseCraft" oraz pracy przy portowaniu i wydawaniu gier indie na różne platformy. Następnie dołączył do 11 bit studios, gdzie na początku zajmował się projektowaniem środowiska i oświetleniem we "Frostpunku". Został jednym z liderów projektu, nadzorując prace nad wszystkimi dodatkami do gry. Obecnie jest współreżyserem i dyrektorem artystycznym "Frostpunka 2". Był prelegentem festiwalu "Art for All by Promised Land Art Festival 2025".
--------
23:20
--------
23:20
Kamila Szutenberg - grafika koncepcyjna w świecie gier i filmów
Kamila Szutenberg to artystka koncepcyjna, która obecnie mieszka w Niemczech. Może pochwalić się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży gier i filmu. Zawsze fascynowały ją światy, w które można się zanurzyć - zarówno w grach, jak i w kinie - dlatego swoją karierę poświęciła tworzeniu wizualnie wciągających uniwersów. Pracowała przy takich tytułach jak "Shadow of the Tomb Raider", "Destiny 2", "Tom Clancy's Rainbow Six Siege", "Matrix Zmartwychwstania" oraz "Aquaman" i "Zaginione Królestwo". Była też prelegentką festiwalu "Art for All by Promised Land Art Festival 2025" .
--------
15:41
--------
15:41
Rafał Jaki - No/Name to manga, którą stworzyli Europejczycy
Rafał Jaki od ponad dekady działa w branży rozrywkowej i gamedevie, specjalizując się w rozwoju biznesu, wydawnictwie oraz szeroko pojętej kreacji. W ostatnich latach pełnił rolę producenta wykonawczego i showrunnera przy Cyberpunk: Edgerunners - anime od CD PROJEKT RED stworzonego dla Netfliksa - a także współtworzył No\Name, pierwszą zachodnią mangę publikowaną w serwisie Shonen Jump+. Jako scenarzysta stawia na opowieści, które są spójne, mają coś do powiedzenia i dotykają tego, co w człowieku najważniejsze. Z Rafałem Jakim, jednym z prelegentów festiwalu "Art For All", rozmawiał Radek Nałęcz.
Cotygodniowe spotkanie ze światem gier wideo. W programie gościmy specjalistów tworzących gry wideo. Wśród nich osoby odpowiedzialne za największe tytuły, ale również mniejsze produkcje. Gry wideo są ważną częścią nowoczesnego świata. To rozrywka, ale też opowieść o ludziach. Artyści, którzy je tworzą (kompozytorzy, projektanci, graficy, scenarzyści, aktorzy, reżyserzy) starają się wspiąć na wyżyny swojej kreatywności, wykorzystując nową technologię (zaawansowane silniki, oprogramowanie, sztuczną inteligencję, wirtualną i rozszerzona rzeczywistość). Zapraszamy na podroż do cyfrowego świata pełnego gości oraz premier i nowości. Co tydzień podpowiemy co jest grane i zagramy piosenki związane z grami. Zaprasza Radek Nałęcz.