Powered by RND
Luister naar DGPTalk: Z drugiej STRONY in de app
Luister naar DGPTalk: Z drugiej STRONY in de app
(2.067)(250 021)
Favorieten opslaan
Wekker
Slaaptimer
Favorieten opslaan
Wekker
Slaaptimer
HomePodcastsOverheid
DGPTalk: Z drugiej STRONY

DGPTalk: Z drugiej STRONY

Podcast DGPTalk: Z drugiej STRONY
Podcast DGPTalk: Z drugiej STRONY

DGPTalk: Z drugiej STRONY

Dziennik Gazeta Prawna
toevoegen
Polityka, Gospodarka, Społeczeństwo Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Meer
Polityka, Gospodarka, Społeczeństwo Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Meer

Beschikbare afleveringen

5 van 42
 • Wojenne scenariusze i afera wizowa
  Jak i kiedy zakończy się wojna na Ukrainie? Czy nastąpi kolaps Rosji? Jak traktować obecne napięcia na lini Ukraina-Polska? Co dalej z Zachodem i jak przebiegunuje się świat - rozmawiamy z Krzysztofem Wojczalem, analitykiem, autorem książek "Trzecia dekada", w której zapowiedział rozpętanie wojny w Europie przez Rosję oraz "To jest nasza wojna". W drugiej części dyskutujemy o kampanii i konsekwencjach afery wizowej.Zapraszają: Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
  22-9-2023
  59:12
 • Pisowska maestria zarządzania sprzecznościami i tematy na końcówkę kampanii
  Na ile wyborcy PiS to wyborcy "fanatyczni", a na ile "cyniczni"? Czy podobną strukturę elektoratu widać w przypadku partii opozycyjnych? Czy lepiej mówić o problemach z praworządnością czy o tym, że tornistry uczniów będą lżejsze? Dlaczego Konfederacja padła ofiarą własnego sukcesu? - m.in. o tych tematach rozmawiamy z Przemysławem Sadurą, socjologiem polityki, profesorem UW i współautorem książki "Społeczeństwo populistów".W części II (41 min.) zastanawiamy się, jak może wyglądać końcówka kampanii w sytuacji, gdy wszystkie partie wyłożyły już programowe karty na stół.Zapraszają: Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
  15-9-2023
  56:55
 • Pełzająca recesja czy złoty wiek?
  Jakie ryzyka niesie decyzja Rady Polityki Pieniężnej o radykalnej obniżce stóp procentowych? Czym jest strategia "5i"? Czy przyszłoroczny budżet państwa wzmacnia fundamenty gospodarcze Polski czy wręcz przeciwnie? Dlaczego 500 plus powinno być waloryzowane, jak państwo powinno dzielić się dobrobytem z obywatelami i czy złoty wiek dla Polski będzie trwał? - na te pytania odpowiada Marcin Piątkowski, ekonomista pracujący w Waszyngtonie, profesor Akademii Leona Koźmińskiego i autor książki "Złoty wiek. Jak Polska została europejskim liderem wzrostu i jaka czeka ją przyszłość".Zapraszają: Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
  8-9-2023
  29:12
 • Budżetowy akt odwagi i ostatni Sejm w tej kadencji
  Czy przyszłoroczny budżet państwa to oznaka kryzysu finansowego w Polsce? Jak rynki zareagowały na rosnącą dziurę w budżecie? Czy zapowiadana przez premiera konsolidacja finansów publicznych faktycznie nastąpi? I czy faktycznie czeka nas złoty wiek? - na te pytania odpowiada Ernest Pytlarczyk, dyrektor Centrum Analiz i Transformacji Cyfrowej i Główny Ekonomista Banku Pekao S.A.W drugiej części ( 53 min.) rozmawiamy o tym, co najlepiej zapamiętamy z Sejmu IX kadencji oraz zastanawiamy się, czy posiedzenie z 30 sierpnia rzeczywiście było ostatnim w tej kadencji.Zapraszają: Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
  1-9-2023
  54:49
 • Sondażowe stopklatki i tajemnicze listy
  Jak czytać sondaże? Czy letnie badania poparcia dla partii traktować z większą rezerwą? Czy widać już, kto wygra wybory? Dlaczego może pojawić się problem z legitymizacją wyniku wyborów - o tym rozmawiamy z prof. Adamem Gendźwiłłem z Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.W II części dyskutujemy o tym, jakie ważne terminy z wyborczego kalendarza wkrótce mijają i co z tego wynika dla uczestników wyborczej gry.Zapraszają: Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
  25-8-2023
  51:52

Meer Overheid podcasts

Over DGPTalk: Z drugiej STRONY

Polityka, Gospodarka, Społeczeństwo Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Podcast website

Luister naar DGPTalk: Z drugiej STRONY, WRR Vogelvlucht en vele andere stations van over de hele wereld met de radio.net-app

DGPTalk: Z drugiej STRONY

DGPTalk: Z drugiej STRONY

Download nu gratis en luister gemakkelijk naar radio.

Google Play StoreApp Store

DGPTalk: Z drugiej STRONY: Podcasts in familie