Ga naar de inhoud

Otheo Radio

Otheo Radio
Otheo Radio
Nieuwste aflevering

151 afleveringen

  • Otheo Radio

    Otheo Radio Soni Sacri_La Couleur des Chaconnes _JRS concert

    19-06-2026 | 1 u. 10 Min.
    zie otheo.be/otheoradio/sonisacri
  • Otheo Radio

    OTHEO RADIO: Didier Vanderslycke (Orbit vzw)

    10-06-2026 | 1 u. 11 Min.
    Didier Vanderslycke is sociaal assistent, priester en zakelijk coördinator van de vzw Orbit. Die vzw laat zich in met diversiteit, migratie en interreligieuze dialoog. Jàren geleden, in 1997, won Didier Vanderslycke de Prijs voor de Democratie. Als hij een theoloog was, dan was hij een bevrijdingstheoloog. Hij verbindt geloof met maatschappelijk engagement. En dat doet hij zeer hands on, heel direct. Wonen is voor hem een grondrecht; hij keert zich tegen ondanks alle gedoe over mystery calls nog structurele discriminatie op de huizenmarkt. Er is het project 'Samenhuizen met een vluchteling'. Er is zijn strijd tegen racisme. Hij wijst mensen die zich racistisch niet af. Hij gaat het gesprek met ze aan. Mensen zonder papieren hebben ook rechten. Die horen gerespecteerd te worden. Didier Vanderslycken wil menswaardigheid, is blij met kleine overwinningen, vindt de verdediging van de democrartische rechtsstaat een christelijke missie die de kerk te weinig behartigt. Lees Jezus, zegt hij, maar niet alleen in het evangelie. We hebben een nieuw WIJ nodig, zegt hij, in plaats van het huidige Wij-ZIJ, “want daar maak je geen samenleving mee.” En ook: vraag op restaurant telkens een btw ticket. Een vreemde vraag, vindt u? Niet voor Didier Vanderslycke.
  • Otheo Radio

    Otheo Radio sprak met Johan Leman

    05-06-2026 | 1 u. 10 Min.
    Otheo Radio sprak met Johan Leman by Otheo Radio
  • Otheo Radio

    OR STEF BOS: Misschien is alles anders dan ik denk

    26-05-2026 | 2 u. 1 Min.
    OR STEF BOS: Misschien is alles anders dan ik denk by Otheo Radio
  • Otheo Radio

    Exclusief op Otheo Radio (Soni Sacri): Trudelies Leonhardt vertelt haar levensverhaal

    24-05-2026 | 1 u. 2 Min.
    Exclusief op Otheo Radio (Soni Sacri): Trudelies Leonhardt vertelt haar levensverhaal by Otheo Radio
Meer Maatschappij & cultuur podcasts
Over Otheo Radio
Podcast by Otheo Radio
Podcast website

Luister naar Otheo Radio, De Saarpodcast en vele andere podcasts van over de hele wereld met de radio.net-app

Ontvang de gratis radio.net app

  • Zenders en podcasts om te bookmarken
  • Streamen via Wi-Fi of Bluetooth
  • Ondersteunt Carplay & Android Auto
  • Veel andere app-functies