A krumpli valójában nem hizlal, de akkor miért olyan rossz a píárja?
A Filéző podcast új, tematikus évadában a legalapvetőbb konyhai alapanyagokat járjuk körbe Saly Noémi gasztrotörténésszel, Tóth Szilárd séffel és Szabó Adrienn dietetikussal. Ötödik epizódunk témája a burgonya, amely ötszáz éve jutott el Európába, és számos tévhit övezi a mai napig.
--------
50:24
Miért nem jó, ha kolbászon élünk? Egyáltalán mennyi húst ettek az elődeink?
A Filéző podcast új, tematikus évadában a legalapvetőbb konyhai alapanyagokat járjuk körbe Saly Noémi gasztrotörténésszel, Tóth Szilárd séffel és Szabó Adrienn dietetikussal. Negyedik epizódunk témája a hús, amelyet talán a leghevesebb ideológiai viták öveznek az összes közül. De vajon mióta van ez így, és milyen magyar hírességek voltak vegetariánusok a 19. században?
--------
1:06:11
Miért ne fetisizáljuk az olívaolajat? Talál-e kihívást egy Michelin-csillagos séf a zsíros deszkában?
A Filéző podcast új, tematikus évadában a legalapvetőbb konyhai alapanyagokat járjuk körbe Saly Noémi gasztrotörténésszel, Tóth Szilárd séffel és Szabó Adrienn dietetikussal. Harmadik epizódunk témája a zsír és az olaj, amelyek a disznótoros ebédektől a fogyókúrás salátáig ívelően kísérik étkezésünket. De mikor és miért kezdték el megcukrozni a zsíros kenyeret? Miből készítették eredetileg a margarint? Mennyi olaj ajánlott egy étkezéshez? És mi a baj az avokádóval?
--------
1:03:56
Mi a jó házi kenyér titka? És miért nem tanácsos a búzalisztet démonizálni?
A Filéző podcast új, tematikus évadában a legalapvetőbb konyhai alapanyagokat járjuk körbe Saly Noémi gasztrotörténésszel, Tóth Szilárd séffel, és Szabó Adrienn dietetikussal. Második epizódunk témája a liszt és a kenyér, amely évezredek óta központi helyet foglal el étkezésünkben, kultúránkban és a vallási rítusokban egyaránt. De miben jártak élen a középkori pékek? Mire jó, és mire nem jó a kovász? És miért nem bölcs dolog a búzalisztet mandulalisztre cserélni?
--------
1:02:54
Tényleg birodalmak sorsát döntötte el a só? És mennyire érdemes vigyázni vele, ha sokáig akarunk élni?
A Filéző podcast új, tematikus évadában a legalapvetőbb konyhai alapanyagokat járjuk körbe Saly Noémi gasztrotörténésszel, Tóth Szilárd séffel, és Szabó Adrienn dietetikussal. Az első epizód témája a só, amelyet egykor az arany árában mértek, ma mégis ott van mindannyiunk asztalán. De hogy jutottunk idáig? És mennyire kockázatos az egészségünkre nézve?
A magyar gasztroforradalom úttörői - A fine diningtól a környezettudatos életmódig mindent tudni akarunk a hazai gasztróról. Főleg azt, hogy kinek mit köszönhetünk.